Skip to main content

Pierwszy raz od swoich zwycięstw w Roland Garros oraz w Miami Open Iga Świątek i Hubert Hurkacz zagrają przed rodakami. Pokazowy mecz gry mieszanej otworzy 13 lipca 2021 roku jedyny odbywający się w Polsce turniej WTA 250 w Gdyni. Dochód z biletów na wyjątkowy mecz na kortach Klubu Tenisowego Arka wesprze wybrane przez Igę i Huberta inicjatywy pomocowe.

– Obok tenisa największą przyjemność sprawia mi pomaganie i cieszę się, że będę mogła nie tylko zagrać w Polsce, ale też zrobić to w szczytnym celu – mówi o wydarzeniu Iga Świątek.

Dzień otwarcia turnieju będzie obfitował w atrakcje. Oprócz meczu odbędzie się także trening z dziećmi, który osobiście poprowadzą Iga z Hubertem, dając najmłodszym dawkę motywacji do uprawiania sportu. Dla dorosłych przed wydarzeniem zorganizowana zostanie specjalna aukcja charytatywna, w ramach której będzie można wylicytować singlowy tiebreak do rozegrania z Igą i Hubertem. Dochód z licytacji zostanie przeznaczony na cele charytatywne wybrane przez zawodników. O szczegółach tej akcji będziemy informowali w kanałach społecznościowych turnieju @wta250gdynia

– Mam nadzieję, że w Gdyni otrzymamy silne wsparcie polskich kibiców i zabierzemy je ze sobą na Igrzyska, a przede wszystkim zrobimy coś dobrego, wspierając cel charytatywny – mówi Hubert Hurkacz.

Mecz Igi i Huberta będzie ostatnią okazją do pożegnania ich przed wylotem na Igrzyska Olimpijskie do Tokio.

– Cieszę się, że nasz turniej stworzy okazję do zobaczenia na żywo naszych czołowych zawodników, co ma szczególny wymiar w kontekście zbliżających się Igrzysk Olimpijskich – najważniejszej imprezy dla każdego sportowca i kibica – podsumowuje Marcin Matkowski, dyrektor turnieju w Gdyni.

Wydarzenie specjalne z udziałem Igi Świątek i Huberta Hurkacza będzie biletowane, a dochód z niego zostanie przeznaczony na cele charytatywne, które poznamy przed turniejem. Mecz będzie można obejrzeć na żywo w TVP Sport.

Turniej WTA 250 w Gdyni – zawodowy turniej kobiecy w tenisie, którego pierwsza edycja odbędzie się w dniach 17-25 lipca br. Impreza zagości w Polsce na dłużej i będzie największym turniejem tenisowym rozgrywanym w naszym kraju. Organizatorem turnieju jest firma Tennis Consulting, która podpisała wieloletnią umowę z właścicielem licencji firmą Octagon, jednym ze światowych liderów w branży sportowej.

W tym roku pula nagród w turnieju wyniesie 235.238 USD. W drabince głównej w singlu zagrają 32 zawodniczki ze światowego rankingu WTA. W turnieju wystąpi 16 par deblowych oraz 16 zawodniczek zagra w eliminacjach. Wygrana w turnieju daje 280 punktów do rankingu WTA.