Skip to main content

Na kortach Klubu Tenisowego Arka w Gdyni między 17 a 25 lipca br. odbędzie się pierwsza edycja turnieju tenisowego rangi WTA 250, którego sponsorem tytularnym został Bank BNP Paribas.


Wydarzenie pod nazwą „BNP Paribas Poland Open” będzie największym turniejem tenisowym rozgrywanym w Polsce. Impreza z głównego cyklu oznacza możliwość udziału najlepszych zawodniczek światowego rankingu WTA.

Cieszę się, że możemy być częścią kobiecego turnieju, który pozwoli na powrót profesjonalnych rozgrywek do Polski. Tenis wyraża uniwersalne wartości fair play, ma fantastycznych kibiców i dostarcza wielu pozytywnych wrażeń sportowych. Dlatego też zarówno na świecie, jak i w Polsce wspieramy rozwój tej pięknej dyscypliny i zawsze będziemy z tenisem blisko – mówi Małgorzata Wasiuk, Dyrektor Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji w Banku BNP Paribas.

Grupa BNP Paribas jest największym sponsorem tenisa na świecie od ponad 45 lat. Grupa sponsoruje turniej Wielkiego Szlema Roland Garros w Paryżu oraz jeden z największych turniejów WTA i ATP rozgrywany w Indian Wells. Zaangażowanie w rozwój tenisa, jako dyscypliny sportowej, to również wspieranie rozgrywek amatorskich i juniorów oraz tenisistów z niepełnosprawnościami. Wieloletnią więź łączącą Bank BNP Paribas z tenisem wyraża hasło przewodnie Grupy „We Are Tennis”, czyli „Tenis to my”.

Cieszę się, że Bank BNP Paribas, instytucja tak mocno związana z tenisem na skalę światową, objęła patronatem jedyny w Polsce turniej WTA. Wspólnie z naszym Partnerem Tytularnym dzielimy pasję do tenisa i pragniemy stworzyć wartościowe wydarzenie w świecie kobiecego sportu. Z jednej strony pozwoli to odpowiedzieć na zapotrzebowanie polskich kibiców spragnionych tenisowych emocji,
a z drugiej stworzy nowe możliwości rozwoju tej dyscypliny w Polsce – mówi Tomasz Świątek, Prezes Zarządu Tennis Consulting, organizatora turnieju.

Mecz Igi i Huberta będzie ostatnią okazją do pożegnania ich przed wylotem na Igrzyska Olimpijskie do Tokio.

– Cieszę się, że nasz turniej stworzy okazję do zobaczenia na żywo naszych czołowych zawodników, co ma szczególny wymiar w kontekście zbliżających się Igrzysk Olimpijskich – najważniejszej imprezy dla każdego sportowca i kibica – podsumowuje Marcin Matkowski, dyrektor turnieju w Gdyni.

W tym roku pula nagród w turnieju wyniesie 235.238 USD. W drabince głównej w singlu zagrają 32 zawodniczki ze światowego rankingu WTA. W turnieju wystąpi 16 par deblowych oraz 16 zawodniczek zagra w eliminacjach. Wygrana w turnieju daje 280 punktów do rankingu WTA.

O turnieju

BNP Paribas Poland Open – turniej kobiecy rangi WTA 250, którego pierwsza edycja odbędzie się między 17 a 25 lipca br. w Gdyni. Impreza zagości w Polsce na dłużej i będzie największym turniejem tenisowym rozgrywanym w naszym kraju. Sponsorem tytularnym turnieju został Bank BNP Paribas, który strategicznie wspiera tenis na całym świecie. Organizatorem turnieju jest firma Tennis Consulting, która podpisała wieloletnią umowę z właścicielem licencji firmą Octagon, jednym ze światowych liderów w branży sportowej.

Partner Tytularny

Grupa BNP Paribas związana jest z tenisem już ponad cztery dekady, stając się największym na świecie sponsorem tej dyscypliny sportu. Związek Grupy BNP Paribas i tenisa to dużo więcej niż sponsoring – to trwały element budujący wizerunek marki na świecie i prawdziwa pasja do sportu, który stał się częścią tożsamości marki BNP Paribas. Tenis to sport elegancki, oparty na idei fair play,
a zarazem uniwersalny, bo gra się w niego na całym świecie i wszędzie na tych samych jasnych
i przejrzystych zasadach.

Bank BNP Paribas, kierując się hasłem Grupy „We Are Tennis”, wspiera rozwój tenisa w Polsce poprzez tworzenie własnych programów takich jak „Dzieciaki do rakiet” oraz dzięki angażowaniu się w ważne inicjatywy, w tym z zakresu równości płci w tenisie.
Efektem działań promocyjnych jest portal informacyjno-społecznościowy www.wearetennis.com