Skip to main content

Aktywność sportowa dzieci to jeden z ważniejszych tematów wydarzenia otwarcia turnieju. Zarówno Iga Świątek, jak i Hubert Hutkacz podkreślali, że im więcej inspirujących wydarzeń sportowych w Polsce, tym większa szansa na zainteresowanie sportem wśród najmłodszych.

Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni podczas konferencji prasowej w dniu 13 lipca również podkreślał, że Miasto stawia na sport i wychodzi z propozycją imprez sportowych skierowanych właśnie do dzieci.

Jedną z takich inicjatyw są zawody rowerowe, które odbędą się we wrześniu w Gdyni. Miasto Gdynia przygotowało szczegółową informację na ten temat.

Trwają zapisy do MTB Gdynia Kids 2021

Wakacyjny okres to najlepszy czas na doskonalenie sportowych umiejętności, w tym szlifowanie kolarskiej formy, która niezbędna będzie podczas wrześniowych zawodów rowerowych MTB Gdynia Kids. Zapisy wciąż trwają!

Do imprezy można zgłosić się drogą elektroniczną poprzez Profil Zawodnika na stronie www.gdyniasport.pl do 30 sierpnia. Dla wszystkich niezdecydowanych, o ile przepisy epidemiczne będą na to pozwalały, w biurze zawodów funkcjonującym podczas trwania zawodów przygotowane będzie dodatkowych 100 pakietów.

Przypomnijmy, że zawody dla dzieci odbędą się w sobotę 18 września. Dla najmłodszych dzieci do lat sześciu zaplanowano trasy o długości około 1,5 km. Będzie to dystans MINI, którego trasa wiodła będzie utwardzonymi drogami na terenie Gdyńskiego Forum Sportu. Kolejna trasa, przeznaczona dla dzieci w wielu 7–11 lat, czyli MEDIUM, przeprowadzona będzie na pętli liczącej 3 km. Ostatnia kategoria MAXI, której trasa częściowo będzie wiodła leśnymi ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, przeznaczona będzie dla kolarzy mieszczących się w przedziale wiekowym 12–16 lat a jej dystans wyniesie 5 km.

Na wszystkich zawodników, którzy ukończyli swoje wyścigi, organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale, a dla najlepszych w kategoriach MEDIUM i MAXI nagrody rzeczowe dla pierwszych trójek wśród dziewczyn i chłopców.