Skip to main content

Droga Maryny Zanevskiej do finału BNP Paribas Poland Open przypomina wspinaczkę na szczyt wysokiej góry. Na początku teren wznosił się łagodnie –jak mecz pierwszej rundy, w którym można oddać tylko dwa gemy. Trzy w drugiej też jeszcze nie wyciskają ostatnich potów. Pięć gemów straconych w ćwierćfinale pokazuje, że wymagania zaczynają być już naprawdę wysokie. Dziś reprezentantka Belgii dotarła do miejsca, z którego zobaczyła szczyt. W półfinale pokonała Katerynę Kozłową 6:2, 4:6, 6:3, a po meczu przyznała, że sporym obciążeniem była dla niej świadomość walki o największy sukces w dotychczasowej karierze.

W niedzielę o 17:00 Zanevska spotka się w finale z Kristyną Kuczovą. Którakolwiek wygra, ta wyjedzie z Gdyni z pierwszym tytułem WTA.

Wcześniej o godzinie 12:30 na kort wyjdą deblistki. To spotkanie może bardzo zainteresować kibiców tenisa w Polsce. Zagra w nim bowiem Katarzyna Piter. W finałowym dniu premierowej edycji BNP Paribas Poland Open wystąpi zatem reprezentantka Polski. Z czwórki finalistek tylko Anna Danilina z Kazachstanu jeszcze nie cieszyła się z turniejowego zwycięstwa w głównym cyklu rozgrywek. Jej partnerka, Lidzia Marozawa z Białorusi, ma już w CV jeden tytuł. Podobnie jak Katarzyna Piter, która osiem lat temu triumfowała w Palermo. Najbardziej utytułowaną tenisistką w tym gronie jest Kateryna Bondarenko. Ukrainka wygrała cztery deblowe turnieje WTA, w tym Australian Open 2008.

Czeka nas zatem emocjonujący dzień, a kibice z Polski z pewnością całym sercem wspierać będą jedyną reprezentantkę naszego kraju, która dotarła do dnia finałowego – Katarzynę Piter.

Wyniki – 24 lipca 2021
QF – K. Kozlova (UKR) d. K. Kawa (POL) 57 75 61
SF – M. Zanevska (BEL) d. K. Kozlova (UKR) 62 46 63
SF – K. Kucova (SVK) d. T. Korpatsch (GER) 60 63

Plan gier – 25 lipca 2021

CENTRE COURT start o 12:30
[3] A. Danilina (KAZ) / L. Marozava (BLR) vs [4] K. Bondarenko (UKR) / K. Piter (POL)
NB 5:00 PM M. Zanevska (BEL) vs K. Kucova (SVK)