Skip to main content

BNP Paribas Poland Open z Igą Świątek i Hubertem Hurkaczem

13 lipca br. odbędzie się uroczyste otwarcie pierwszej edycji BNP Paribas Poland Open – jedynego turnieju z głównego cyklu WTA rozgrywanego w Polsce. Iga Świątek i Hubert Hurkacz pierwszy raz od swoich zwycięstw w Roland Garros i w Miami Open zagrają przed polską publicznością i zrobią to w szczytnym celu. Wydarzenie otwarcia ma charakter charytatywny – dochód z biletów zostanie przeznaczony na wsparcie Akademii Przyszłości.

Od dzisiaj bilety na specjalne wydarzenie charytatywne z Igą Świątek i Hubertem Hurkaczem można kupić na eBilet pod linkiem: https://www.ebilet.pl/sport/tenis/bnp-paribas-poland-open/ Liczba biletów jest ograniczona!

Mecz charytatywny i nie tylko

Dzień otwarcia turnieju pod hasłem Wygrać Marzenia zapowiada się niezwykle ciekawie. Całość odbędzie się na wybudowanym specjalnie na tę okazję Korcie Centralnym, który powstaje na terenie Klubu Tenisowego Arka w Gdyni. Na początek zaplanowano rozmowę na korcie – Iga i Hubert opowiedzą m.in. o przygotowaniach do zbliżających się Igrzysk Olimpijskich. Otwarcie Turnieju jest ostatnią możliwością spotkania dwojga naszych reprezentantów. Następnie Iga i Hubert poprowadzą trening z dziećmi, a punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie pokazowy mecz gry mieszanej.
Wówczas Iga i Hubert zagrają po przeciwnej stronie siatki wraz ze swoimi partnerami. Nasze nadzieje olimpijskie stworzą pary z byłymi polskimi olimpijczykami w tenisie. Iga zagra w parze z Marcinem Matkowskim, czołowym polskim deblistą, finalistą turniejów wielkoszlemowych, zwycięzcą wielu turniejów ATP w deblu oraz wielokrotnym reprezentantem Polski w Pucharze Davisa. Hubertowi Hurkaczowi będzie partnerować Klaudia Jans-Ignacik, mistrzyni gry deblowej, finalistka gry mieszanej Roland Garros, zwyciężczyni turniejów WTA w deblu oraz wielokrotna reprezentantka Polski w Pucharze Federacji.
Po emocjach meczowych nastąpi ceremonia pożegnania naszych najlepszych tenisistów przed ich wylotem do Tokio na Igrzyska Olimpijskie.

Iga i Hubert zagrają dla dzieci

Wydarzenie Otwarcia Turnieju ma szczególny wymiar ze względu na przyświecający mu cel charytatywny. Iga i Hubert wspólnie wybrali inicjatywę pomocową, na którą zostanie przeznaczony dochód z biletów. Wsparcie trafi do Akademii Przyszłości, która już od 2003 r. inspiruje i motywuje dzieci od najmłodszych lat do budowania poczucia własnej wartości, rozwija ich potencjał i zachęca do wielkich marzeń. Dzięki cotygodniowym, indywidualnym zajęciom z tutorem dzieci odkrywają swoje mocne strony oraz budują samoocenę, aby iść dalej przez życie z podniesioną głową.

Cieszę się, że możemy wraz z Hubertem zagrać przed polską publicznością i wspólnie
z kibicami tenisa po prostu dobrze się bawić, w dodatku w szczytnym celu, podczas oficjalnego otwarcia jedynego turnieju WTA w Polsce. To ważne, że każdy kto kupi bilet na to wydarzenie, dołoży swoją cegiełkę do wsparcia dzieci z Akademii Przyszłości, które dzięki nam mają szansę uwierzyć w siebie i spełnienie swoich marzeń – mówi Iga Świątek.

Uwierzenie w siebie – to często pierwszy i najważniejszy krok do realizacji marzeń, nie tylko w świecie sportu.

Razem z Igą gramy dla dzieci, gdyż oboje dobrze wiemy, że realizacja mniejszych i większych marzeń zaczyna się w dzieciństwie, a nie wszyscy mamy zagwarantowany równy start. Cieszę się, że przy okazji turnieju WTA w Gdyni możemy zrobić coś dobrego dla dzieci, które są pod opieką Akademii Przyszłości. Mentorzy pomagający w ramach Akademii odnaleźć dzieciom swoje mocne strony są jak dobrzy trenerzy, dzięki którym już jako dorośli stajemy na podium i osiągamy sukcesy – mówi Hubert Hurkacz.

Wyjątkowy i jedyny tie-break z Igą Świątek i Hubertem Hurkaczem

Iga i Hubert, aby wesprzeć najmłodszych idą o krok dalej i oddają na licytację wyjątkowy, jedyny tiebreak do rozegrania z nimi w dniu otwarcia turnieju. Zwycięzca licytacji będzie mógł rozegrać singlowy tiebreak z Igą i Hubertem, czyli zagrać z nimi do siedmiu punktów. W ramach tiebreaka zwycięzca aukcji będzie mógł zagrać indywidualnie zarówno z Igą, jak i Hubertem. Dochód z licytacji zostanie przekazany na rozwój Akademii Przyszłości. Licytacja startuje dziś i potrwa do 9 lipca. Link do aukcji na platformie Allegro Charytatywni:
 https://allegro.pl/oferta/tie-break-z-iga-swiatek-i-hubertem-hurkaczem-10868246738

Bilet na specjalne wydarzenie charytatywne z Igą Świątek i Hubertem Hurkaczem można kupić pod linkiem: https://www.ebilet.pl/sport/tenis/bnp-paribas-poland-open/
Liczba biletów jest ograniczona!