Skip to main content

Polscy tenisiści olimpijczycy poznali dziś nad ranem swoich przeciwników.  Rywalizacja tenisowa odbędzie się w Ariake Tennis Park. Pierwsze rundy już w sobotę i niedzielę. Przed nami weekend pełen tenisowych wrażeń zarówno tych olimpijskich z Tokio, jak i z głównego cyklu w Gdyni. Transmisje z obydwu imprez na TVP Sport.

Iga Świątek, zawodniczka rozstawiona z numerem 6 w pierwszej rundzie zagra z Moną Barthel, zajmującą w rankingu WTA 210. miejsce. Teoretycznie nie można wykluczyć nawet polsko-polskiego pojedynku o złoty medal, ale najpierw Magda Linette musiałaby wyeliminować Arynę Sabalenkę (numer 3).

Hubert Hurkacz, półfinalista tegorocznego Wimbledonu zmierzy się z Martonem Fucsovicsem – najwyżej notowanym tenisistą (ATP-38), przy którego nazwisku w drabince nie wpisano numeru. Kamil Majchrzak wylosował Miomira Kecmanovicia, zamykającego czołową „50” rankingu.

Polska para deblowa Magda Linette i Alicja Rosolska podejmie rywalizację z rozstawionymi z numerem 4 Bethanie Mattek-Sands i Jessicą Pegulą. Na papierze lepiej wygląda losowanie Huberta Hurkacza i Łukasza Kubota. Piąta para turnieju olimpijskiego zagra z Janem-Lennardem Struffem i Alexandrem Zverevem – teoretycznie singlistami, ale mającymi pojęcie także o deblu.

Zgłoszenia do gry mieszanej będą przyjmowane do 27 lipca.

Dotychczas najlepszy wynik polskiego tenisa w historii Igrzysk należy do polskiej pary deblowej. Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg na Igrzyskach w Pekinie w 2008 roku osiągneli ćwierćfinał. Marcin Matkowski, dyrektor turnieju BNP Paribas Poland Open, reprezentował czterokrotnie Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich.