Skip to main content

Caroline Garcia w dwóch setach sobotniego półfinału pokonała Włoszkę Jasmine Paolini 6:1, 6:2. Francuzka udowodniła, że dobrze czuje się na warszawskiej mączce, a pokonanie w poprzedniej rundzie liderki światowego rankingu Igi Świątek nie było dziełem przypadku.

– Cieszę się, że ponownie mogę zagrać w finale turnieju na kortach ceglanych, tym bardziej że ten półfinał był sporym wyzwaniem ze względu na krótki czas odpoczynku po wczorajszym meczu ćwierćfinałowym. Dodatkowo warunki były trudne przez coraz mocniej padający deszcz – powiedziała Caroline Garcia po awansie do finału.

Dłuższa wypowiedź zawodniczki w formie audio: WeTransfer

W drugim z półfinałów warszawskiego turnieju Rumunka Ana Bogdan miała niełatwą przeprawę z Ukrainką Kateryną Baindl. Zacięty mecz zakończył się wynikiem 7:5, 7:5, a ryzykująca pierwszym podaniem rywalka popełniła przez to aż osiem podwójnych błędów serwisowych, tymczasem Bogdan ani jednego. Dla Rumunki będzie to pierwszy w karierze finał turnieju z cyklu WTA.

– Całkiem nieźle poradziłam sobie dziś z moimi emocjami. Wiedziałam, że to będzie trudny mecz psychicznie i fizycznie, ponieważ obie byłyśmy zmęczone. Chciałam grać otwarcie i byłam dobrze przygotowana taktycznie. Starałam się koncentrować na każdym kolejnym punkcie – podsumowała mecz Ana Bogdan.

Dłuższa wypowiedź zawodniczki w formie audio: WeTransfer

W jedynym rozegranym w sobotę półfinale gry podwójnej Maja Chwalińska w parze z Czeszką Jesiką Maleckovą przegrały z parą Anna Danilina i Anna-Lena Friedsam 6:7, 0:6. Na Kazaszkę i Niemkę w finale czekają Polki – Alicja Rosolska i Katarzyna Kawa. W kwestii dokładnego terminu rozegrania finału debla, „karty rozdawał” deszcz. Po wnikliwej obserwacji prognoz pogody zaplanowany on został na niedzielę zaraz po zakończeniu finału singla. Ten ma się rozpocząć o godzinie 15:00.

Aktualne drabiki, wyniki oraz plan gier na niedzielę znajdują się na:

bnpparibaspolandopen.pl

Ostatnie bilety dostępne na ebilet.pl i bilety.legia.com 

Podczas turnieju BNP PARIBAS Poland Open organizatorzy przygotowali miejsca parkingowe dla kibiców na parkingu stadionu Legii codziennie w godzinach 9:00-19:00. Obowiązuje wjazd 2 od ulicy Łazienkowskiej. Stawka to tylko 30 zł brutto za cały postój. Bilet można opłacić od razu po wjeździe w kasach automatycznych, co pozwoli unikać kolejek przy wyjazdach. Jak co dzień czynny będzie również punkt depozytowy.