Skip to main content

Iga Świątek kontra Magdalena Fręch – dwie najwyżej rozstawione Polki w turnieju BNP PARIBAS Poland Open zmierzą się już w 1. rundzie.

To będzie z pewnością święto tenisa, chociaż zakończone zwycięstwem tylko jednej z Polek. Liderka światowego rankingu Iga Świątek zmierzy się z mistrzynią kraju Magdaleną Fręch (WTA 84) i będzie to jedyny polsko-polski pojedynek w 1. rundzie turnieju głównego BNP PARIBAS Poland Open. Martyna Kubka zagra z Elisabettą Cocciaretto, Weronika Falkowska z Petrą Martić, a przeciwniczkę Mai Chwalińskiej wyłonią kwalifikacje. Warto podkreślić, że Kubka, Falkowska i Chwalińska zagrają w turnieju dzięki dzikim kartom.

Na korcie zobaczymy też m.in. specjalistkę od gry na nawierzchni ziemnej Kristinę Mladenović – sześciokrotną mistrzynię wielkoszlemową w deblu. Cztery z tych triumfów odniosła na kortach Rolanda Garrosa. W tym roku zwyciężyła tam w parze z rodaczką Caroline Garcią, którą również zagra w BNP PARIBAS Poland Open! To drugi taki sukces tej pary – Mladenović i Garcia wygrały w Paryżu również w 2016 roku. W BNP PARIBAS Poland Open przeciwniczką Mladenović będzie Anna Bondar, a Garcii Misaki Doi. Z powodu kontuzji w ostatniej chwili wycofała się Yulia Putintseva.

Sobotnią rywalizację w 1. rundzie eliminacji przerwała burza i obfite opady deszczu. Wszystkie cztery Polki, które dokończyły swoje mecze, odpadły z gry. Przy stanie 2:2 w pierwszym secie wstrzymano pojedynek Weroniki Baszak i Rebeki Masarovej. W sumie trzy zaplanowane na sobotę mecze przeniesiono na kolejny dzień.

Niedzielne gry rozpoczną się o godzinie 12:00.

Bądź na bieżąco z #BNPPARIBASPolandOpen #WTA250Warsaw na:

BNP Paribas Poland Open

Facebook

Instagram

Twitter

Warto podkreślić, że BNP PARIBAS Poland Open cieszy się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Nadal dostępne są ostatnie bilety do stref Public oraz wejściówki Silver i Gold. Pakiety Premium umożliwiające wejście do Strefy Premium z cateringiem oraz dostęp do miejsc z najlepszą widocznością na kort, można zakupić na bilety.legia.com.

W sprawie zamówień biletów z puli Premium należy kontaktować się pod adresem: vip@legia.pl.

Już dziś apelujemy do wszystkich, którzy zjawią się na kortach Legia Tenis&Golf, by w trosce o zdrowie zadbać o odpowiednie nakrycie głowy i nawodnienie organizmu, a także przestrzegać regulaminu – nie korzystać z lamp błyskowych, nie przemieszczać się w trakcie gry, a także wyciszać telefony komórkowe.

Miejsca parkingowe w ograniczonej liczbie dostępne będą dla kibiców na parkingu podziemnym stadionu Legii w dniach 25.07-31.07 w godzinach 9:00-19:00. Wjazd nr 2 od ulicy Łazienkowskiej. Stawka 30 zł brutto za cały postój. Bilet można opłacić od razu po wjeździe w kasach automatycznych, co pozwoli unikać kolejek przy wyjazdach.