Skip to main content

Do Igi Świątek dołącza w drabince głównej Magdalena Fręch.

Słowenka Kaja Juvan z powodu problemów zdrowotnych wycofała się z turnieju BNP PARIBAS Poland Open. To oznacza, że w głównej drabince zagra druga z Polek – Magdalena Fręch /WTA 92/, która ostatnio na kortach Wimbledonu osiągnęła życiowy sukces, dochodząc do 3. rundy w grze pojedynczej i podwójnej. Wysokie rankingi zgłoszonych do warszawskiego turnieju tenisistek sprawiły, że Magdalena Fręch była do tej pory pierwszą na liście oczekujących.

Jedna zmiana nastąpiła także w drabince kwalifikacyjnej. Elsę Jacquemot z Francji zastąpi Rumunka Alexandra Cadantu-Ignatik. Tu swojej szansy na awans do turnieju głównego BNP PARIBAS Poland Open poszukają również kolejne Polki – Katarzyna Kawa /WTA 132/ i Maja Chwalińska /WTA 170/.

BNP PARIBAS Poland Open 2022 rozpocznie się 25 lipca 2022 r. Bilety można zakupić poprzez strony ebilet.pl i bilety.legia.com

Zakup biletu gwarantuje możliwość całodziennego wejścia na korty i obejrzenia spotkań rozgrywanych danego dnia. Bilet uprawnia do wejścia na kort centralny oraz korty boczne. Przy wejściu zostanie wymieniony na opaskę, która daje możliwość wchodzenia i wychodzenia z kortów bez limitu.

BNP PARIBAS Poland Open odbędzie się w dniach 25-31 lipca 2022 roku na warszawskich kortach #LegiaTenis&Golf przy ul. Myśliwieckiej 4A. Turniej rangi WTA 250 jest jednym z 30-stu tej rangi rozgrywanych na świecie. Polska znalazła się w zaszczytnym gronie i tym samym wróciła na mapę światowego tenisa.