Skip to main content

Znamy już większość par, które zagrają w turnieju gry podwójnej w BNP PARIBAS Poland Open. W tym gronie jest wiceliderka deblowego rankingu WTA Chinka Shuai Zhang, która w Warszawie wystąpi z Niemką Laurą Siegemund.

Znane są nazwiska 11 par pewnych udziału w turnieju gry podwójnej, a na tej liście jest wiele Polek. Na trzeciej pozycji widnieją Katarzyna Piter i Alicja Rosolska, Katarzyna Kawa zagra z Vivian Heisen, a Paula Kania-Chodun z Renatą Voracovą. Natomiast na liście oczekujących są Maja Chwalińska i Jesika Maleckova oraz Ania Hertel i Martyna Kubka.

Cieszy mnie fakt, że nie tylko w singlu, ale również w deblu zobaczymy wiele Polek, w tym doświadczoną parę Piter/Rosolska. Najwyżej rozstawione będą Laura Siegemund i Shuai Zhang. Chinka jest obecnie drugą deblistką świata, na koncie ma m.in. triumfy w Australian Open 2019 i US Open 2021, a w parze z Elise Mertens zagrała w finale tegorocznego Wimbledonu. Duże sukcesy ma za sobą jednak nie tylko ona, wiele tenisistek notowanych jest w pierwszej setce rankingu – powiedział dyrektor sportowy BNP PARIBAS Poland Open Mariusz Fyrstenberg.

O zwycięstwo w BNP PARIBAS Poland Open zagra w sumie 16 par deblowych. Organizatorzy przyznają jeszcze dwie dzikie karty do turnieju głównego, a pełną listę tenisistek poznamy w sobotę 23 lipca.