Skip to main content

Największy turniej kobiecy w Polsce rangi WTA 250 z liderką światowego rankingu Igą Świątek na czele coraz bliżej. BNP Paribas Poland Open odbędzie się w dniach 25-31 lipca na kortach Legia Tenis&Golf w Warszawie. W turnieju głównym zagrają 32 zawodniczki i 16 par deblowych.

Najwyżej rozstawiona będzie oczywiście liderka rankingu WTA, dominatorka tegorocznych rozgrywek, mistrzyni Roland Garros 2020 i 2022 Iga Świątek.

Rywalizacja przed własną publicznością zawsze jest dla mnie czymś wyjątkowym. Tym bardziej cieszę się, że turniej rangi WTA odbędzie się w Warszawie. Słyszę doping polskich kibiców podczas turniejów na całym świecie, ale tym razem będą ich tysiące. Mam nadzieję, że razem z pozostałymi tenisistkami dostarczymy dużo sportowych emocji – powiedziała Iga Świątek.

Polka będzie niekwestionowaną gwiazdą turnieju, ale bez wątpienia – rywalizację na światowym poziomie zagwarantują także pozostałe zawodniczki, z których większość notowana jest w TOP 100 rankingu WTA. Numer 2 BNP Paribas Poland Open Yulia Putintseva (33 WTA), półfinalistka Roland Garros 2020 Nadia Podoroska, Shuai Zhang – zwyciężczyni US Open 2021 i Australian Open 2019 w grze podwójnej, która ostatnio coraz lepiej radzi sobie w rywalizacji singlistek – to poza Igą Świątek będą najwyżej rozstawione tenisistki BNP Paribas Poland Open.

Turniej cieszy się ogromnym zainteresowaniem kibiców tenisa i to niezaprzeczalna zasługa występu Igi Świątek w Warszawie, ale warto podkreślić, że potwierdzona lista zawodniczek drugiej edycji BNP Paribas Poland Open zapowiada dobry poziom rywalizacji. Za chwilę podejmiemy decyzje o przyznaniu dzikich kart i nie ukrywam, że z zamiarem wzmocnienia reprezentacji polskiego kobiecego tenisa podczas tej imprezy. Wierzę, że możliwość przeżycia sportowych emocji podczas naszego turnieju jeszcze mocniej podleje w polskich fanach miłość do tej dyscypliny i, co najważniejsze, młode talenty zainspiruje do dalszego rozwoju – powiedziała dyrektor BNP Paribas Poland Open Alina Sikora.

 

Listę oczekujących tenisistek otwiera Magdalena Fręch, która na kortach Wimbledonu osiągnęła życiowy sukces, dochodząc do 3. rundy w grze pojedynczej i podwójnej. Największe tenisowe wydarzenie w Polsce poprzedzą eliminacje, a o 6 miejsc w turnieju głównym zagrają 24 zawodniczki. Ponadto, organizatorzy przyznają również 4 dzikie karty.

W puli nagród znajduje się 251 750 USD, a zwyciężczynie w singlu i deblu dopiszą do rankingu WTA po 280 punktów.