Skip to main content

To był deszczowy dzień na kortach Legia Tenis & Golf. Zakończyły się tylko dwa mecze w turnieju gry pojedynczej. Już po raz drugi wstrzymane zostało za to starcie Claire Liu i Yue Yuan – we wtorek z powodu ciemności, a dziś z powodu opadów. Do trzech razy sztuka… panie dokończą rywalizację w czwartek, a zwyciężczyni zmierzy się w 2. rundzie z Igą Świątek.

W pierwszym starciu na korcie centralnym zaprezentowały się Yanina Wickmayer i Tereza Martincova. Wickmayer wygrała 6:2, 6:2 i po raz pierwszy od 2017 roku awansowała do ćwierćfinału turnieju rangi WTA.

Grałam z wymagającą rywalką i musiałam się napracować nad zdobywaniem kolejnych punktów. Byłam gotowa na walkę. Bardzo się cieszę, że wróciłam na ten poziom w WTA Tour. Przebyłam długą drogę do tego miejsca od momentu, w którym urodziłam córeczkę. Doceniam ten czas i mój sukces – powiedziała Yanina Wickmayer.

Yanina Wickmayer (foto: Michał Jędrzejewski / BNP Paribas Warsaw Open)

W drugim zakończonym dziś meczu gry pojedynczej Tatjana Maria wygrała z Clarą Tauson 6:4, 6:0. Około godziny 14:00 wstrzymano rywalizację na kortach z powodu opadów deszczu i nie udało się jej wznowić już do końca dnia.

W czwartek gry rozpoczną się o godz. 10:00. Na kortach zobaczymy m.in. Igę Świątek i Karolinę Muchovą, a także polskie deblistki – Weronikę Falkowską i Katarzynę Piter oraz Maję Chwalińską w parze z Jessiką Ponchet.

Plan Gier – 27.07.2023

BNP Paribas Warsaw Open to jednak nie tylko rywalizacja na korcie. Prężnie działają strefa kibica i strefa VIP. Chętni mogą m.in. wylicytować maszynę Igi Świątek do naciągania rakiet z jej autografem. Cała kwota zostanie przeznaczona na zakup nowoczesnych karetek dla dzieci. Więcej informacji na ten temat można znaleźć TUTAJ.