Skip to main content

Tegoroczna finałowa rywalka Igi Świątek z kortów Roland Garros została potwierdzona przez WTA do udziału w BNP Paribas Warsaw Open z dziką kartą.

Obecnie 16. w rankingu WTA Czeszka będzie chciała zdobyć w Warszawie jak najwięcej punktów po niespodziewanie szybkim odpadnięciu z rywalizacji na Wimbledonie, gdzie wcześniej dwukrotnie osiągała ćwierćfinał. Na twardych kortach, które przygotowano w tym roku na kortach Legia Tenis&Golf, radzi sobie znakomicie – dwa lata temu w Australian Open doszła aż do półfinału.

Polscy kibice z pewnością najlepiej pamiętają Muchovą z tegorocznego finału Roland Garros, w którym była rywalką Igi Świątek. Nasza liderka światowego tenisa potrzebowała aż trzech setów aby pokonać 26-cio letnią Czeszkę 6:2, 5:7, 6:4. Warto wspomnieć, że w drodze do finału w Paryżu Muchová pokonała w trzech setach drugą rozstawioną tenisistkę Arynę Sabalenkę oraz turniejową „ósemkę” z Grecji – Marię Sakkari.

„Cieszę się, że Karolína Muchová otrzymała od WTA dziką kartę na nasz turniej – oznacza to, że w ramach BNP Paribas Warsaw Open może dojść do rewanżu za tegoroczny finał Roland Garros. Życzę tego przede wszystkim kibicom, bo polska publiczność tenisowa zasługuje na to, aby podziwiać najlepsze zawodniczki.” – powiedział Mariusz Fyrstenberg – dyrektor turnieju BNP Paribas Warsaw Open.

Karolína Muchová jeszcze nigdy nie była tak wysoko klasyfikowana w światowym rankingu tenisistek. Najwyższe w karierze – 16. miejsce zawdzięcza nie tylko świetnej grze w Paryżu, ale także w Dubaju i Indian Wells, gdzie osiągnęła w tym roku ćwierćfinały w turniejach rangi WTA 1000, pokonując takie tenisistki jak Wiktoria Azarenka, Martina Trevisan czy Belinda Bencic.

BNP Paribas Warsaw Open odbędzie się w dniach 24-30 lipca 2023 roku na kortach Legia Tenis & Golf przy ul. Myśliwieckiej 4A w Warszawie.

Przypominamy, że trwa sprzedaż ostatniej transzy biletów na BNP Paribas Warsaw Open. Zakupu można dokonać przez stronę eBilet.pl.

Bilety dostępne są w 4 kategoriach cenowych. Dodatkowo, dostępne są bilety VIP (w jednej kategorii cenowej), a trybuna VIP zostanie umiejscowiona na krótkim boku kortu centralnego.

Trwa także proces akredytacyjny dla przedstawicieli mediów. Formularz zgłoszeniowy znajduje się w zakładce MEDIA.

Zapraszamy na korty!