Skip to main content

To bardzo dobra informacja dla fanów tenisa i nie tylko! Rośnie liczba Polek, które zagrają na warszawskich kortach. W turnieju eliminacyjnym do BNP Paribas Warsaw Open zobaczymy Weronikę Falkowską i Olivię Lincer.

Z powodu kontuzji z turnieju głównego wycofała się Łesia Curenko, a tzw. miejsce SE – Special Exempt pozostało niewykorzystane. Dzięki temu do turnieju głównego awansowały Heather Watson i Daria Snigur, a Joannę Garland i Weronikę Falkowską zobaczymy w eliminacjach.

Bardzo się cieszę, że w eliminacjach zagra więcej Polek i dostaną one szansę na zdobycie cennych punktów oraz doświadczenia. Takie cele przyświecają organizatorom turnieju od początku. Falkowska to świeżo upieczona mistrzyni Polski w singlu i zawodniczka TOP100 deblowego rankingu WTA. W turnieju gry podwójnej zagra w parze z Katarzyną Piter. Wcześniej dziką kartę do eliminacji otrzymała już Weronika Ewald, a dodatkowo w eliminacjach singla zobaczymy też Olivię Lincer. Firma Octagon przekazała nam do wykorzystania swoją dziką kartę i przyznaliśmy ją właśnie Olivii. To młoda i utalentowana zawodniczka, która buduje swój ranking. Mam nadzieję, że dobra gra w Warszawie okaże się dla niej przepustką do wielkiego tenisa – powiedział dyrektor BNP Paribas Warsaw Open Mariusz Fyrstenberg.

W turnieju głównym zagrają 32 zawodniczki i 16 par deblowych, a jego rozpoczęcie poprzedzą tradycyjne eliminacje startujące w niedzielę 23 lipca.