Skip to main content

To był niezwykle emocjonujący dzień na kortach Legia Tenis & Golf i święto tej dyscypliny z niecodziennym zakończeniem. Poznaliśmy tylko jedną finalistkę BNP Paribas Warsaw Open – została nią Niemka Laura Siegemund. Drugi półfinał pomiędzy Igą Świątek a Yaniną Wickmayer przerwano przy stanie 6:1, 5:5 dla Polki z powodu zapadającego zmroku.

Siegemund popisała się dziś niezwykłą wytrzymałością – na korcie spędziła łącznie ponad 6,5 godziny! Najpierw w trzysetowym boju wygrała z Włoszką Lucrezią Stefanini 7:6(5), 5:7, 6:3, a potem w półfinale pokonała rodaczkę Tatjanę Marię po równie zaciętym pojedynku 5:7, 6:3, 6:4.

Laura Siegemund (foto: Adam Harasim / BNP Paribas Warsaw Open)

Muszę powiedzieć, że w sumie to widzowie ponieśli mnie do zwycięstwa. Przeciwko Tatjanie trzeba walczyć o każdy punkt. Ona nie odda niczego za darmo, bo wiem, że gra tak przez całe życie. Nie jest to łatwe, bo nawet gdy popełniałam błędy, jednocześnie musiałam w siebie wierzyć – powiedziała Laura Siegemund.

Warto podkreślić, że Siegemund po raz pierwszy w karierze awansowała do finału turnieju rangi WTA Tour na kortach twardych.

Długie pojedynki z udziałem Niemki miały wpływ na niecodzienny finał wieczoru. W drugim półfinale Iga Świątek mierzyła się z Yaniną Wickmayer. Wcześniej Polka pokonała w ćwierćfinale Czeszkę Lindę Noskovą 6:1, 6:4.

Iga Świątek (foto: Michał Jędrzejewski / BNP Paribas Warsaw Open)

Wiedziałam, że Linda potrafi świetnie grać, bo dosłownie cztery tygodnie temu trenowałyśmy razem na trawie. Na pewno jest zawodniczką, która ma dużą moc, więc chciałam być gotowa na wszystko. Cieszę się, wykorzystałam swoje doświadczenie i że z dnia na dzień coraz lepiej mi się tutaj gra – powiedziała po półfinale Iga Świątek.

Wydawało się, że Polka awansuje do finału po dość jednostronnym pojedynku. Prowadziła 6:1, 5:2 i serwowała, ale Wickmayer odwróciła losy meczu i doprowadziła do remisu. Przy stanie 5:5 w drugim secie mecz przerwano z powodu zapadającego zmroku.

Plan Gier – 30.07.2023

Dokończenie meczu Świątek kontra Wickmayer w niedzielę o godz. 12:00. Dopiero po odpoczynku odbędzie się finał singla, ale nie wcześniej niż o 13:00. Na zakończenie dnia polskie deblistki Weronika FalkowskaKatarzyna Piter zmierzą się w meczu o tytuł z… Yaniną Wickmayer i Heather Watson.

Wyniki wszystkich meczów, a także drabinki gry pojedynczej i podwójnej można znaleźć TUTAJ