Skip to main content

Piłka w grze! Rozpoczęły się mecze eliminacyjne do BNP Paribas Warsaw Open i wiemy już, jak wygląda potencjalna droga polskich zawodniczek do zwycięstwa. Za nami losowanie turnieju gry pojedynczej i podwójnej.

Za nami pierwszy dzień BNP Paribas Warsaw Open. Rozpoczęły się eliminacje i chociaż żadnej z Polek nie udało się wygrać, nie zabrakło emocji i ciekawych zagrań. Dopisali kibice, a to znaczy, że Warszawa jest absolutnie gotowa na tenis na światowym poziomie. Pracowaliśmy nad organizacją turnieju przez wiele miesięcy, dlatego cieszymy się, że piłka jest już w grze! Oczywiście czekamy na występy wszystkich Polek w turniejach singla i debla, nie tylko Igi Świątek – podsumował dyrektor BNP Paribas Warsaw Open Mariusz Fyrstenberg.

Najwyżej rozstawioną tenisistką jest liderka światowego rankingu Iga Świątek, która w 1. rundzie zmierzy się z Niginą Abduraimovą, a nr 2 Karolína Muchová zagra z Alaksandrą Sasnowicz. Faworytkami tych spotkań będą finalistki tegorocznego Roland Garros. Weronikę Ewald czeka starcie z kwalifikantką, natomiast Maję Chwalińską z Laurą Siegemund. Ten mecz rozpocznie w poniedziałek 23 lipca zmagania na korcie centralnym Legia Tenis & Golf. Rozpiska meczów dostępna jest w zakładce PLAN GIER.  Szansę na awans do turnieju głównego straciły już wszystkie polskie kwalifikantki, a wyniki meczów eliminacyjnych można zobaczyć TU.

Martyna Kubka (foto: Michał Jędrzejewski / BNP Paribas Warsaw Open)

Na poniedziałek zaplanowano w sumie 12 meczów – zakończy się turniej eliminacyjny, a mecze 1. rundy turnieju głównego rozpoczną singlistki i deblistki. Na kort centralny wyjdą dwie Polki – poza wspomnianą Mają Chwalińską będzie to także Martyna Kubka, która w parze Nataliją Stevanović zagra ostatni mecz na głównej arenie. Ich jutrzejsze przeciwniczki to Naiktha Bains i Maia Lumsden.

W turnieju gry podwójnej najwyżej rozstawione Shuai Zhang i Lin Zhu podejmą Lindę Noskovą i Xiyu Wang. Weronika Falkowska i Katarzyna Piter rozpoczną rywalizację od meczu z parą Nigina Abduraimova/Jodie Burrage, a Maja Chwalińska i Jessika Ponchet z Ankitą Rainą i Yue Yuan.

Po niedzielnych emocjach eliminacyjnych czas na start turnieju głównego, a wraz z nim tuż obok kortów ruszy w poniedziałek strefa kibica. W niej atrakcje czekają także na osoby bez biletów na mecze, jednak liczba takich miejsc jest ograniczona. Osoby bez biletów powinny odebrać specjalne opaski w kasie przy wejściu od ulicy Myśliwieckiej i dzięki temu będą mogły obejrzeć mecze na dużym ekranie.