Skip to main content

To był dzień pełen zwrotów akcji i zaciętych meczów, ale także rozczarowań. W poniedziałek zakończyły się eliminacje do BNP Paribas Warsaw Open, rozpoczęły się za to spotkania gry pojedynczej i podwójnej.

W pierwszym meczu na korcie centralnym, przed licznie zgromadzoną publicznością, Maja Chwalińska zmierzyła się z Laurą Siegemund. Po pojedynku pełnym przełamań Polka uległa dużo bardziej doświadczonej rywalce 4:6, 1:6.

Nowa nawierzchnia w Warszawie wydaje się bardzo wolna, szczególnie po przejściu z szybkich kortów trawiastych na Wimbledonie. To jednak normalne i mam nadzieję, że z meczu na mecz piłki będą coraz szybsze. Jest mi bardzo miło, że tak wiele osób zdecydowało się na oglądanie spotkania pierwszej rundy – powiedziała Laura Siegemund.

Laura Siegemund (foto: Michał Jędrzejewski / BNP Paribas Warsaw Open)

Na kortach Legia Tenis & Golf spotkały się… Słowaczki. Kristina Kucova i Viktoria Hruncakova zagrały ze sobą po raz pierwszy w karierze. Wyżej notowana Hruncakova zwyciężyła 7:5, 6:3, serwując przy tym 16 asów!

Taka była moja taktyka, starałam się grać mocny i precyzyjny pierwszy serwis, ale niestety nie zawsze to wychodziło. To rzeczywiście dziwne, że przez tyle lat nie zmierzyłyśmy się ze sobą i muszę przyznać, że granie z rodaczką zawsze wyzwala dodatkowe emocje – powiedziała Viktoria Hruncakova.

Viktoria Hruncakova (foto: Adam Harasim / BNP Paribas Warsaw Open)

Z powodu urazu nadgarstka z turnieju wycofała się Camila Giorgi. W grze o zwycięstwo są nadal dwie Polki – poza Igą Świątek to także adresatka dzikiej karty Weronika Ewald. Obie rozegrają we wtorek mecze 1. rundy na korcie centralnym. W grze zobaczymy m.in. Shuai Zhang, Karolinę Muchovą, Lindę Fruhvirtovą, Lindę Noskovą, Katerinę Siniakovą i Heather Watson.

Plan Gier – 25.07.2023

Z rywalizacji deblistek odpadła już Martyna Kubka, która w parze z Nataliją Stavanović uległy Brytyjkom Bains i Lumsden 2:6, 5:7. Wyniki, drabinki gry pojedynczej i podwójnej znajdują się TU.