Skip to main content

Już za kilka dni rozpocznie się wielkie święto kobiecego tenisa, jedyny w Polsce turniej rangi WTA 250 BNP Paribas Warsaw Open. Jego organizatorzy opowiedzieli o szczegółach tego wydarzenia na konferencji prasowej.

W turnieju głównym zagrają 32 zawodniczki oraz 16 par deblowych i poprzedzą go tradycyjne eliminacje startujące w niedzielę 23 lipca. Według planów Iga Świątek mecz 1. rundy powinna rozpocząć we wtorek 25 lipca o godz. 17:30 na korcie centralnym. Liderka światowego rankingu będzie główną faworytką do zwycięstwa, ale kibice z pewnością z uwagą przyjrzą się także grze m.in. Karolíny Muchovej (WTA 18). W Warszawie może dojść do rewanżu za tegoroczny finał Roland Garros, w którym Polka pokonała Czeszkę po fascynującej batalii.

Pozostały ostatnie szlify organizacyjne. Korty są gotowe do gry, zawodniczki trenują i z tego, co wiem, opinie o nowej nawierzchni są pozytywne. Obiekt wygląda zupełnie inaczej, to zmiana na plus, a przy pracach zachowano najwyższe standardy. Jesteśmy już przygotowani do gry i liczymy na dobrą pogodę – powiedział Tomasz Świątek, Organizator BNP Paribas Warsaw Open.

W Warszawie zobaczymy czołowe tenisistki świata, w tym plejadę czeskich zawodniczek. Wśród nich będzie m.in. adresatka dzikiej karty 17-letnia Nikola Bartůňková, tegoroczna finalistka juniorskiego Wimbledonu i wschodząca gwiazda tej dyscypliny. W półfinale Bartůňková pokonała Alinę Korniejewą, czyli tegoroczną zwyciężczynię juniorskiego Australian Open i Roland Garros, a w Warszawie z pewnością będzie chciała potwierdzić swoją dobrą formę.

Myślę, że to przyszła gwiazda światowych kortów, a na Wimbledonie udowodniła, że potrafi świetnie grać w tenisa. Pomimo młodego wieku dobrze radzi sobie w rywalizacji z seniorkami. W tym roku wygrała już m.in. turniej rangi ITF w Santa Margherita i doszła do półfinału w Pradze. Nazwiska ostatnich adresatek dzikich kart do turnieju głównego i eliminacji ogłosimy niebawem – powiedział Mariusz Fyrstenberg, Dyrektor BNP Paribas Warsaw Open.

W turnieju nie zobaczymy natomiast zwyciężczyni Wimbledonu Markéty Vondroušovej.

Bardzo mi przykro, że mogłam rozczarować moich fanów w Polsce, ale wspólnie z teamem podjęliśmy decyzję o wycofaniu z turnieju w Warszawie. Moje ciało potrzebuje trochę więcej czasu, by zregenerować się po dwóch intensywnych tygodniach w Londynie, muszę także poddać zabiegom moją kostkę. Nie mogę się już doczekać przygotowań do północnoamerykańskich turniejów na kortach twardych. Do zobaczenia w Montrealu – powiedziała Markéta Vondroušová.

Nie zabraknie okazji do kibicowania polskim zawodniczkom. Poza Igą Świątek w turnieju głównym zagra Maja Chwalińska, a w eliminacjach Weronika Ewald. Natomiast do rywalizacji deblistek zgłosiły się Weronika Falkowska i Katarzyna Piter. Kibice będą mogli śledzić walkę o zwycięstwa nie tylko na trybunach i na antenach Telewizji Polskiej, ale także w specjalnej strefie kibica. O to zadba m.in. miasto gospodarz.

Bardzo się cieszę, że w tym roku strefa będzie zorganizowana bezpośrednio na terenie Legia Tenis & Golf. Przygotowano wiele atrakcji, od 24 do 28 lipca strefa będzie funkcjonować w godz. od 10:00-19:00, a 29 i 30 lipca od 12:00 do 18:00. Dedykowana będzie całym rodzinom, zapraszamy na święto tenisa – powiedziała Renata Kaznowska, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Wiele atrakcji dla kibiców przygotował także partner tytularny Bank BNP Paribas, który strategicznie wspiera tenis na całym świecie.

Ten turniej będzie dla nas zwieńczeniem 50-letniego zaangażowania w promocję tenisa. Bank zmieniającego się świata wspiera wiele innych inicjatyw mających na celu otwarcie tego sportu dla jak największej rzeszy osób – zarówno dla początkujących graczy i amatorskich klubów, jak również fanów. Zapraszam do naszych stref, przygotujemy różnego rodzaju konkursy i zabawy z nagrodami – powiedziała Małgorzata Wasiuk, Dyrektorka Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji Banku BNP Paribas.

BNP Paribas Warsaw Open będzie szansą nie tylko na promocję tenisa, ale także walorów turystycznych regionu.

Mazowsze jest partnerem BNP Paribas Warsaw Open po raz pierwszy i bardzo nas to cieszy. Mam nadzieję, że wszyscy, którzy przyjadą na turniej, zwiedzą nie tylko Warszawę. Przygotujemy dla kibiców punkt informacyjny z ciekawą ofertą, serdecznie zapraszam nie tylko na korty – powiedziała Izabela Stelmańska, Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

BNP Paribas Warsaw Open odbędzie się w dniach 24-30 lipca 2023 roku na kortach Legia Tenis & Golf przy ul. Myśliwieckiej 4A. Dziennikarze, których wnioski akredytacyjne zostały rozpatrzone pozytywnie, mogą odbierać identyfikatory w godz 9:00-20:00 od piątku 21 lipca. Punkt odbioru znajduje się przy wejściu na korty od ul. Myśliwieckiej.