Skip to main content

O NAS

Turniej WTA 250 to zawodowy turniej kobiecy w tenisie, którego pierwsza edycja odbędzie się w dniach 17-25 lipca 2021 roku. Impreza będzie największym turniejem tenisowym rozgrywanym w Polsce.
Wydarzenie z głównego cyklu rozgrywek WTA oznacza możliwość udziału najlepszych tenisistek z Polski i zagranicy.

W drabince głównej w singlu zagrają 32 zawodniczki ze światowego rankingu WTA. W turnieju wystąpi także 16 par deblowych oraz 16 zawodniczek zagra w eliminacjach.

Eliminacje do turnieju głównego odbędą się w dniach 17-18 lipca, a turniej główny startuje 19 lipca. Mecze finałowe odbędą w niedzielę 25 lipca.

W tym roku pula nagród w turnieju wyniesie 235.238 USD.

Turniej odbędzie się na kortach Klubu Tenisowego Arka, który w przeszłości gościł mecze polskich drużyn w międzynarodowych rozgrywkach. Obiekt ma niezwykle atrakcyjne położenie w rezerwacie leśnym nad samym morzem, w niewielkiej odległości od centrum miasta.

W trakcie imprezy tenisowej organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji i niespodzianek dla fanów tenisa oraz strefę dla dzieci.

Turniej WTA 250 w Gdyni jest jednym z 30-stu tej rangi rozgrywanych na świecie w ciągu roku. Polska znalazła się w tym zaszczytnym gronie i tym samym wróciliśmy na mapę światowego tenisa.

Zapraszamy do Gdyni!

MY NA INSTAGRAMIE

MY NA INSTAGRAMIE

OUR INSTAGRAM